Home   > Dom i Ogród > Warszawa > IZOPRO > Odśnieżanie dachów

Przygotowanie do odśnieżania.


Pogoda, a ściślej prognoza pogody, zapowiedzi opadów śniegu, nie mogą być jedynym sygnałem do preparacji usuwania śniegu z powierzchni dachu. Odśnieżane musi być zaplanowane i ujęte w harmonogramie czynności, które muszą być zrealizowane dokładnie wtedy śnieg układa się w warstwy na dachu. Na czym polega przygotowanie do odśnieżania? Warto przewidzieć jaka będzie reakcja zimowa budynku w strefie geograficznej. Oczywiście architekci projektują odpowiednio dach budynku. Inaczej w strefie górskiej inaczej w pustynnej o małym natężeniu opadów. Jest to wstęp do skutecznego usunięcia czapy śnieżnej. Ponadto dach wyposażony w tzw.rozbijacze, z odpowiednim kątem nachylenia połaci, w naturalny, grawitacyjny sposób pozbywa się obciążenia. Ważnym jest to, czy powierzchnia dachu, gont, dachówka, papa bitumiczna, blachodachówka - są gładkie czy nieco chropowate. Zjazd łachy śnieżnej po śliskiej powierzchni nastąpi napewno wcześniej!


Prowadzimy ekspresowe odśnieżanie dachów


Kolejnym ważnym elementem tradycyjnych metod są powszechnie znane narzędzia. Łopata do odśnieżania, zgarniacze śniegu, szufla z długą rączką,  kilof do rozbijania lodu, młotki do obijania sopli. Do tego niezbędny jest niekiedy sprzęt dekarski aby wyjść na dach i bezpiecznie z niego zejść. Liny zabezpieczające odśnieżaczy przed upadkiem z dachu. Na wyposażeniu ekip są także specjalne buty atypoślizgowe z ociepleniem.

Przygotowani do odśnieżania to także gotowi na wywiezienie kilku ton zmrożonej masy. Mało kto chce, aby na jego posesji zalegały zwały i zaspy. Chyba, że planuje usypać dla dzieci górkę dla sanek. Nie mniej zazwyczaj trzeba dysponować transportem, najlepiej wywrotką oraz małą spycharko-ładowarką by ten ładunek sprawnie załadować. Usuwanie śniegu wymaga także sporej sprawności fizycznej. Tylko część pracy da się wykonać mechanicznie.

odśnieżanie dachów Warszawa


Nieumiejętne pozbywanie się białej warstwy puchu może spowodować uszkodzenia pokryć dachowych ( dziury i pęknięcia papy, wierzchniej warstwy pokrycia, uszkodzenia blachodachówki i w następstwie spowodować przeciekanie dachu ).

Zaniedbanie usuwania ciężkiej warstwy śniegu może spowodować uszkodzenie konstrukcji więźby a w konsekwencji załamanie dachu!