Home   > Zdrowie > Lublin > Gabinet Stomatologiczny > Periodontologia ULANECKA-DENT

ULANECKA-DENT to nowoczesny gabinet stomatologiczny oferujący kompleksowe leczenie stomatologiczne w komfortowych warunkach, w klimatyzowanym obiekcie, w przyjemnej atmosferze i w atrakcyjnych cenach. Nowoczesne wyposażenie gabinetu , indywidualne podejście do pacjenta i wysoki poziom lekarzy specjalistów gwarantuje pełną satysfakcję naszych pacjentów. W trosce o estetykę i trwałość efektów leczenia stosujemy starannie wybrane , najwyższej jakości leki i materiały.

Szczególną uwagę przykładamy do odpowiedniego przygotowania przyzębia pacjenta do specjalistycznego leczenia ortodontycznego, protetycznego i implantologicznego. Choroba przyzębia jest chorobą cywilizacyjną, przewlekłą, drugą po próchnicy, co do częstości występowania w jamie ustnej. Nie leczona prowadzi do utraty zębów, zakażenia organizmu i związanych z tym problemów ogólnoustrojowych.

LECZENIE CHOROBY PRZYZĘBIA w Gabinecie Ulanecka-dent Możemy wyróżnić trzy etapy leczenia: 1. Faza higienizacyjna - likwidowanie stanu zapalnego przyzębia. Stosowane zabiegi : skaling, skaling głęboki, usuwanie złogów nad- i poddziąsłowych, płukanie kieszonek, wprowadzanie leków do kieszonek, laseroterapia biostymulacyjna, lakierowanie zębów lakierem leczniczym. Stosowane podczas tej fazy leczenia zabiegi prowadzą do oczyszczenia zainfekowanej tkanki i "wyprowadzenie" chorego przyzębia ze stanu zapalnego. Laser biostymulacyjny pobudza tkanki do regeneracji, odbudowy, zwiększa wydolność systemu immunologicznego, przyspiesza proces likwidacji stanu zapalnego, a tym samym powoduje zmniejszenie krwawienia z dziąseł, wysięków, obrzęków i doleglowości bólowych. Lakier fluorowy wzmacnia strukturę zęba, sprawia, że zęby stają się " twarde , mocne", pokryte powłoką ochronną , " pancerzem" chroniącym ząb przed bakteriami i ich toksynami, bakteriami próchnicy, bodźcami ( np. zimno, ciepło, ucisk, uraz ). przedłuża żywotność zęba. Podczas wizyt w naszym gabinecie lekarz udziela pacjentowi szczegółowych instrukcji w jaki sposób nalezy dbać o higienę jamy ustnej , pokazuje metodę szczotkowania zębów i oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Codziennie wykonywane czynności higienizacyjne mają istotne - często przez pacjentów niedoceniane -znaczenie dla procesu leczenia choroby przyzębia. 2. Faza korekcyjna - jest to etap leczenia przyzębia, który wykonujemy, gdy mamy zaawansowaną chorobę przyzębia / duże zaniki kości, rozchwianie zębów, silne stany zapalne np. krwawienie, ropnie periodontalne itp./ Często pacjenci czują posmak krwi w ustach oraz nieprzyjemny zapach. Zabiegi, które wykonujemy w tej fazie to: kiretaż zamknięty, kiretaż otwarty oraz zabiegi z utworzeniem płata śluzówkowo-okostnowego, zabiegi reparacyjne i regeneracyjne kości, plastyka i korekta przebiegu dziiąsła.